NSK 6901L11-H-20ZZ2 deep groove ball bearings
image_pdf
Size (mm) 20x52x21
Bore Diameter (mm) 20
Outer Diameter (mm) 52
Width (mm) 21
d 20 mm
D 52 mm
B 21 mm
C 21 mm
Weight 0,22 Kg
Basic dynamic load rating (C) 47 kN
Basic static load rating (C0) 37 kN
(Grease) Lubrication Speed 13770 r/min
INA GE 35 SW plain bearings INA GE 35 SW plain bearings Product Brochures , 57,15 Bore Diameter (mm) Manufacturing Service 57,15 mm d . Get Your Free. Bore Diameter (mm) 57,15 Width (mm) 30,162 d 57,15 mm T 36,512 mm B 30,162 mm C 30,162 mm a 29,7 mm r min. 3,6 mm r1 min. 3,2 mm Da 101 mm