NKE NU2306-E-TVP3 cylindrical roller bearings
image_pdf
SKU: 6046m-nsk
Availability: In Stock
Weight: 31.20 KGS
d 230mm
D 420mm
B 65mm
Dynamic Load Rating (kN): 300
Static Load Rating (kN): 410
Grease Limiting Speed (r/min): 1300
Oil Limiting Speed (r/min): 1600
Cage Type: Brass
Seals or Shields: Open Type
Clearance: Standard
IKO LHS 16 plain bearings IKO LHS 16 plain bearings SEARCH – 43 mm A Whether it’s agriculture or construction 32.5 mm B equipment your working on, Has the you need. B 32.5 mm A 43 mm A1 18 mm A2 61.4 mm B1 48.4 mm d 55 mm d1 74.5 mm e 25 mm G M6x1 H 224 mm