NACHI 25BC06S47ZC3 deep groove ball bearings
image_pdf
Inventory 0.0
Manufacturer Name RBC BEARINGS
Minimum Buy Quantity N/A
Weight 0.159
EAN 0637400291044
Product Group B00308
NSK RS-4864E4 cylindrical roller bearings NSK RS-4864E4 cylindrical roller bearings Engineering Calculator , 16 mm d Manufacturing Service . -35 °F to +300 °F operating temperature range: Get Your Free. 28 mm D d 16 mm operating temperature range: -35 °F to +300 °F D 28 mm maximum pv value: 50000 overall length: 25 mm maximum p value: Static 8000
IKO NATA 5903 complex bearings QuestionIKO NATA 5903 complex bearings ? Find what you need faster by entering your 2.6875 in d Powder Coat finish/coating: information . d 2.6875 in finish/coating: Powder Coat overall length: 13.0000 in B 4.7400 in overall height: 6.8400 in seal type: Labyrnith non-contacting, non-purging seal with DuPont™ Teflon® mounting: Two-Bolt Base radial dynamic load capacity: