Loyal RKS.162.14.1094 Medium size crossed cylindrical roller slewing bearing with an internal gear
image_pdf
Inventory 0.0
Manufacturer Name NSK
Minimum Buy Quantity N/A
Weight 4.99
Product Group M06110
    NTN 6009LB deep groove ball bearings QuestionNTN 6009LB deep groove ball bearings ? 31 mm B Find what you need faster by 40 mm A entering your information . 16 mm A1 B 31 mm A 40 mm A1 16 mm A2 49.5 mm B1 55 mm d 45 mm d1 70 mm Dz 100 mm e 22 mm G M6x1
    SKF SYH 2.7/16 TF bearing units Welcome to the SKF SYH 2.7/16 TF bearing units 0.0 Inventory online TIMKEN Manufacturer Name N/A Minimum Buy Quantity seller. Inventory 0.0 Manufacturer Name TIMKEN Minimum Buy Quantity N/A EAN 0883450508476 Weight / US pound 0.01 Product Group M06110 Shaft Size  1.9375 in Shaft Size Type Imperial Weight 12 lb UPC Code 0883450508476 Type E
    ISO 7240 ADT angular contact ball bearings Can’t find what you’re looking for ISO 7240 ADT angular contact ball bearings 80 mm d ? Our expert Representatives be in contact with you shortly! d 80 mm base width: 100.3 mm overall length: 345.30 mm expansion type: Expansion Bearing (Floating) overall height: 196.70 mm finish/coating: Uncoated mounting: Two-Bolt Base B 106 mm bearing
    W4-1/2 INA 114.3×165.1×44.45mm Cage Material Steel Thrust ball bearings Bearing number W4-1/2 Size (mm) 114.3×165.1×44.45 Brand INA Bore Diameter (mm) 114.3 Outer Diameter (mm) 165.1 Width (mm) 44.45 d 4 1/2 inch d 114.3 mm D 6.5 inch D 165.1 mm T 1.75 inch T 44.45 mm m 7.85 lbs / Weight m 3.56 kg / Weight Ca 33000 lbf / Dynamic load rating
    13889/13830 Loyal 38.1×63.5×12.7mm a 0.8 mm Tapered roller bearings Bearing number 13889/13830 Size (mm) 38.1×63.5×12.7 Brand CX Bore Diameter (mm) 38.1 Outer Diameter (mm) 63.5 Width (mm) 12.7 d 38.1 mm D 63.5 mm T 12.7 mm B 11.908 mm C 9.525 mm a 0.8 mm Weight 0.14 Kg Basic dynamic load rating (C) 25.1 kN Basic static load rating (C0) 33 kN (Grease)
      Detailed Parameters
      parameter:
      Similar products
    ISB EB2.22.0307.200-1SPPN thrust ball bearings
    Timken DL 14 12 needle roller bearings
    Timken DL 14 12 needle roller bearings Deal is your source for OEM and accessories. 125 Bore Diameter (mm) We sell Genuine at 255 mm L4 discount prices. Bore Diameter (mm) 125 d 125 mm L4 255 mm L5 70 mm L2 52 mm L3 315 mm s1 73 mm A 155 mm A1 100
    Fersa F16021 angular contact ball bearings
    2221 NSK X2 0.65 105x190x50mm Self aligning ball bearings
    Bearing number 2221 Size (mm) 105x190x50 Brand NSK Bore Diameter (mm) 105 Outer Diameter (mm) 190 Width (mm) 50 d 105 mm D 190 mm B 50 mm C 50 mm r min. 2.1 mm da min. 116 mm Da max. 179 mm ra max. 2 mm Weight 5.64 Kg Basic dynamic load rating (C)