Loyal 9O-1B30-1000-0380 bearing
image_pdf
Loyal 9O-1B30-1000-0380 bearing Warehouse offers 48 mm A car parts and car accessories. We sell 30 mm A1 discount online as well as cheap machinery parts.
A 48 mm
A1 30 mm
B 49.2 mm
d 38.1 mm
Dz 88 mm
G R1/8″
H 49.2 mm
H1 19 mm
H2 99 mm
J 138 mm
L 179 mm
L1 53 mm
N 14mm
N1 26 mm
s1 24.6 mm
S 19 mm
Z 69.3 mm
C 29.6 kN
C0 18.2 kN
T min. -40 °C
T max. 100 °C
Weight 1.95 kg
Recommended tightening torque for set screw 8 Nm