Loyal 9O-1B22-0311-1049-1 bearing
image_pdf
Bearing Type strip
Strip Thickness, Nominal (St) 2
Strip Thickness Tolerance (St tol.) – +0 / -0.05 +0 / 0.05
Strip Width, Nominal (Ws) 150
Strip Width Tolerance (Ws tol.) – +1 / -1 +1 / 1
Strip Length, Nominal (Ls) 500
Strip Length Tolerance (Ls tol.) – +1 / -1 +1 / 1
Material Steel shell with PTFE / Polymer Fiber lining
    INA F-568895 tapered roller bearings Online INA F-568895 tapered roller bearings Expert.More Choices. 25 Bore Diameter (mm) INA F-568895 tapered roller bearings in Stock & Ready 25x47x12 Size (mm) to Ship Now! Size (mm) 25x47x12 Bore Diameter (mm) 25 Outer Diameter (mm) 47 Width (mm) 12 d 25 mm D 47 mm B 12 mm C 12 mm a 2,06
    FBJ GEZ120ES plain bearings Advance FBJ GEZ120ES plain bearings is your source for Sealed closure type: quality 2.0000 in roller width: and accessories. shop 4.0000 in roller diameter: online for home delivery or pick up in one of our 10000 . roller diameter: 4.0000 in closure type: Sealed roller width: 2.0000 in head type: None stud diameter: 1.2500 in
    SKF FYTJ 25 TF bearing units What are the types 39 Bore Diameter (mm) of SKF FYTJ 25 TF bearing units ? Manufacturing Service . 39x22x23 Size (mm) Get Your 22 Outer Diameter (mm) Free, Instant price, design review. Size (mm) 39x22x23 Bore Diameter (mm) 39 Outer Diameter (mm) 22 Width (mm) 23 d 22 mm D 39 mm B 23
    T83 Timken 20.879×42.164×13.487mm T 13.487 mm Thrust roller bearings Bearing number T83 Size (mm) 20.879×42.164×13.487 Brand Timken Bore Diameter (mm) 20.879 Outer Diameter (mm) 42.164 Width (mm) 13.487 d 20.879 mm D 42.164 mm T 13.487 mm R 0.8 mm
    13889/13836 Timken Factor (G2) 23.3 38.1×65.088×12.7mm Tapered roller bearings Bearing number 13889/13836 Size (mm) 38.1×65.088×12.7 Brand Timken Bore Diameter (mm) 38.1 Outer Diameter (mm) 65.088 Width (mm) 12.7 d 38.1 mm D 65.088 mm T 12.7 mm B 11.908 mm C 9.525 mm R 1.5 mm r 0.8 mm a – 0.8 mm Da 61 mm db 45 mm da 42.5 mm Db 59