Loyal 9O-1B20-0318-0945-1 bearing
image_pdf
Size (mm) 55x100x20
Bore Diameter (mm) 55
Outer Diameter (mm) 100
Width (mm) 20
d 55 mm
D 100 mm
B 20 mm
C 20 mm
H 20 mm
a 82 mm
d1 62 mm
d2 70,5 mm
r1 min. 1,5 mm
r2 min. 1,5 mm
D1 71,6 mm
D2 82,3 mm
da min. 67 mm
Da max. 91 mm
ra max. 1,5 mm
Weight 0,66 Kg
Basic dynamic load rating (C) 67 kN
Basic static load rating (C0) 193 kN
(Grease) Lubrication Speed 5 600 r/min
    Toyana 22210 KCW33+AH310 spherical roller bearings How do I place an 420x620x90 Size (mm) EMERGENCY order for a Toyana 22210 KCW33+AH310 spherical roller bearings that I want to pick up at a our 420 Bore Diameter (mm) store? Size (mm) 420x620x90 Bore Diameter (mm) 420 Outer Diameter (mm) 620 Width (mm) 90 d 420 mm D 620 mm B 90 mm