LMKP50LUU Samick ℓ 13 Tolerance h14 Linear bearings
image_pdf
Bearing number LMKP50LUU
Brand Samick
Bore Diameter (mm) 50
Outer Diameter (mm) 80
d 50 mm
D 80 mm
d1 9 mm
d2 14 mm
h 8.6 mm
D1 116 mm
H 13 mm
K 92 mm
L 192 mm
PCD 98 mm
13 Tolerance h14
Tolerance perpendicularity (C) 25
Weight 3.5 Kg
Basic dynamic load rating (C) 6.08 kN
KOYO 458/453A tapered roller bearings How do I place an EMERGENCY order for a KOYO 458/453A tapered roller bearings that I want to pick up 0.6250 in cup width: at a our 3.7268 in D store? D 3.7268 in abma precision rating: Class 2 cup width: 0.6250 in single or double cup: Single Cup lubrication hole type: No Hole flange