LMKP20LUU Samick PCD 43 mm Linear bearings
image_pdf
Bearing number LMKP20LUU
Brand Samick
Bore Diameter (mm) 20
Outer Diameter (mm) 32
d 20 mm
D 32 mm
d1 5.5 mm
d2 9.5 mm
h 5.4 mm
D1 54 mm
H 8 mm
K 42 mm
L 80 mm
PCD 43 mm
8 Tolerance h14
Tolerance perpendicularity (C) 20
Weight 0.26 Kg
Basic dynamic load rating (C) 1.4 kN
INA GT36 thrust ball bearings High Quality INA GT36 thrust ball bearings. 280 Outer Diameter (mm) Competitive Pricing. Accept Small 160x280x74 Size (mm) Order. Easy and Fast Shipping. Size (mm) 160x280x74 Bore Diameter (mm) 160 Outer Diameter (mm) 280 Width (mm) 74 d1H 160 mm D 280 mm B 74 mm Ba min 8 mm c 30 mm D1 254,3