LMKP16UU Samick PCD 38 mm Linear bearings
image_pdf
Bearing number LMKP16UU
Brand Samick
Bore Diameter (mm) 16
Outer Diameter (mm) 28
d 16 mm
D 28 mm
d1 4.5 mm
d2 8 mm
h 4.4 mm
D1 48 mm
H 6 mm
K 37 mm
L 37 mm
PCD 38 mm