LMHP16LUU Samick d2 8 mm Linear bearings
image_pdf
Bearing number LMHP16LUU
Brand Samick
Bore Diameter (mm) 16
Outer Diameter (mm) 28
d 16 mm
D 28 mm
d1 4.5 mm
d2 8 mm
h 4.4 mm
A 31 mm
D1 48 mm
F 22 mm
H 6 mm
L 70 mm
W 34 mm
6 Tolerance h14
Tolerance perpendicularity (C) 15
Weight 0.187 Kg
Basic dynamic load rating (C) 1.23 kN
FBJ 1621ZZ deep groove ball bearings Browse FBJ 1621ZZ deep groove ball bearings 530 Bore Diameter (mm) Categories in the Manufacturers 530x750x375 Size (mm) Online Free. including . Size (mm) 530x750x375 Bore Diameter (mm) 530 Outer Diameter (mm) 750 Width (mm) 375 d 530 mm D 750 mm B 375 mm C 355 mm dk 673 mm r min. 2 mm