LMHM30UU Samick Basic dynamic load rating (C) 2.94 kN Linear bearings
image_pdf
Bearing number LMHM30UU
Brand Samick
Bore Diameter (mm) 30
Outer Diameter (mm) 45
d 30 mm
D 45 mm
d1 6.6 mm
d2 11 mm
h 6.5 mm
A 49 mm
D1 74 mm
F 35 mm
H 10 mm
L 123 mm
W 51 mm