LMHM16UU Samick Weight 0.187 Kg Linear bearings
image_pdf
Bearing number LMHM16UU
Brand Samick
Bore Diameter (mm) 16
Outer Diameter (mm) 28
d 16 mm
D 28 mm
d1 4.5 mm
d2 8 mm
h 4.4 mm
A 31 mm
D1 48 mm
F 22 mm
H 6 mm
L 70 mm
W 34 mm