LMHM13UU Samick L 61 mm Linear bearings
image_pdf
Bearing number LMHM13UU
Brand Samick
Bore Diameter (mm) 13
Outer Diameter (mm) 23
d 13 mm
D 23 mm
d1 4.5 mm
d2 8 mm
h 4.4 mm
A 33 mm
D1 43 mm
H 6 mm
L 61 mm
W 29 mm