LMFP50LUU Samick Tolerance perpendicularity (C) 25 Linear bearings
image_pdf
Bearing number LMFP50LUU
Brand Samick
Bore Diameter (mm) 50
Outer Diameter (mm) 80
d 50 mm
D 80 mm
d1 9 mm
d2 14 mm
h 8.6 mm
D1 116 mm
H 13 mm
L 192 mm
PCD 98 mm