LMFP25LUU Samick Basic dynamic load rating (C) 1.56 kN Linear bearings
image_pdf
Bearing number LMFP25LUU
Brand Samick
Bore Diameter (mm) 25
Outer Diameter (mm) 40
d 25 mm
D 40 mm
d1 5.5 mm
d2 9.5 mm
h 5.4 mm
D1 62 mm
H 8 mm
L 112 mm
PCD 51 mm