LMFP10UU Samick d2 8 mm Linear bearings
image_pdf
Bearing number LMFP10UU
Brand Samick
Bore Diameter (mm) 10
Outer Diameter (mm) 19
d 10 mm
D 19 mm
d1 4.5 mm
d2 8 mm
h 4.4 mm
D1 40 mm
H 6 mm
L 29 mm
PCD 29 mm