LMF60LUU Samick Weight 0.45 Kg Linear bearings
image_pdf
Bearing number LMF60LUU
Brand Samick
Bore Diameter (mm) 60
Outer Diameter (mm) 90
d 60 mm
D 90 mm
d1 11 mm
d2 17.5 mm
h 10.8 mm
D1 134 mm
H 18 mm
L 211 mm
PCD 112 mm