LMES20UUOP Samick Weight 0.051 Kg Linear bearings
image_pdf
Bearing number LMES20UUOP
Brand Samick
Bore Diameter (mm) 20
Outer Diameter (mm) 32
d 20 mm
D 32 mm
h 9 mm
F 3 mm
J 0.9 mm
L ±0.2 45 mm
L1 ±0.2 31.3 mm
L2 min. 1.65 mm
θ 55 mm