LMES12OP Samick Basic dynamic load rating (C) 1.29 kN Linear bearings
image_pdf
Bearing number LMES12OP
Brand Samick
Bore Diameter (mm) 12
Outer Diameter (mm) 22
d 12 mm
D 22 mm
h 6.5 mm
F 3 mm
J 0.7 mm
L ±0.2 32 mm
L1 ±0.2 22.7 mm
L2 min. 1.35 mm
θ 66 mm