LMEKP40LUU Samick D1 98 mm Linear bearings
image_pdf
Bearing number LMEKP40LUU
Brand Samick
Bore Diameter (mm) 40
Outer Diameter (mm) 62
d 40 mm
D 62 mm
d1 9 mm
d2 14 mm
h 8.6 mm
D1 98 mm
H 13 mm
K 75 mm
L 154 mm
PCD 80 mm