LMEKP30L Samick ℓ 10 Tolerance h14 Linear bearings
image_pdf
Bearing number LMEKP30L
Brand Samick
Bore Diameter (mm) 30
Outer Diameter (mm) 47
d 30 mm
D 47 mm
d1 6.6 mm
d2 11 mm
h 6.5 mm
D1 76 mm
H 10 mm
K 60 mm
L 123 mm
PCD 62 mm
10 Tolerance h14
Tolerance perpendicularity (C) 17
Weight 0.655 Kg
Basic dynamic load rating (C) 2.49 kN
AST AST090 17080 plain bearings Online AST AST090 17080 plain bearings Expert.More Choices. 75x135x44 Size (mm) AST AST090 17080 plain bearings in 135 Outer Diameter (mm) Stock & Ready to Ship Now! Size (mm) 75x135x44 Bore Diameter (mm) 75 Outer Diameter (mm) 135 Width (mm) 44 d 75 mm D 135 mm H 44 mm d1 135 mm r1 min.
IKO RNAFW 709060 needle roller bearings Advance 32 Bore Diameter (mm) IKO RNAFW 709060 needle roller bearings is your source for quality and accessories. shop online for home delivery or pick up in one 32 mm Fw of our 10000 . Bore Diameter (mm) 32 Outer Diameter (mm) 40 Fw 32 mm Ew 40 mm Bc 36 mm Weight 0,073 Kg