LMEKP25UU Samick d1 5.5 mm Linear bearings
image_pdf
Bearing number LMEKP25UU
Brand Samick
Bore Diameter (mm) 25
Outer Diameter (mm) 40
d 25 mm
D 40 mm
d1 5.5 mm
d2 9.5 mm
h 5.4 mm
D1 62 mm
H 8 mm
K 50 mm
L 58 mm
PCD 51 mm