LMEKP16LUU Samick ℓ 6 Tolerance h14 Linear bearings
image_pdf
Bearing number LMEKP16LUU
Brand Samick
Bore Diameter (mm) 16
Outer Diameter (mm) 26
d 16 mm
D 26 mm
d1 4.5 mm
d2 8 mm
h 4.4 mm
D1 46 mm
H 6 mm
K 35 mm
L 70 mm
PCD 36 mm
6 Tolerance h14
Tolerance perpendicularity (C) 15
Weight 0.187 Kg
Basic dynamic load rating (C) 1.23 kN
INA VSA 20 0644 N thrust ball bearings INA VSA 20 0644 N thrust ball bearings Warehouse offers 16 mm A1 car parts and car accessories. We sell discount 34 mm A online 37.6 mm B as well as cheap machinery parts. B 37.6 mm A 34 mm A1 16 mm A2 51.3 mm B1 51.1 mm d 34.92 mm d1 51.1 mm