LMEK25UU Samick H 8 mm Linear bearings
image_pdf
Bearing number LMEK25UU
Brand Samick
Bore Diameter (mm) 25
Outer Diameter (mm) 40
d 25 mm
D 40 mm
K 5.5 mm
d1 9.5 mm
d2 5.4 mm
h 50 mm
D1 62 mm
H 8 mm
L 58 mm
PCD 51 mm
Tolerance perpendicularity (C) 15
Weight 0.335 Kg
Basic dynamic load rating (C) 980 kN
NTN 32238U tapered roller bearings 170 Million 150x70x51 Size (mm) used NTN 32238U tapered roller bearings instantly searchable. Shop our large selection of parts based on brand, price, description, and location. Order the with stock … Size (mm) 150x70x51 Bore Diameter (mm) 150 Outer Diameter (mm) 70 Width (mm) 51 d 70 mm D 150 mm B 51 mm d1
NBS NA 4852 needle roller bearings QuestionNBS NA 4852 needle roller bearings ? 1.7500 in d Find what you need faster by entering your information . d 1.7500 in cage material: Steel cup width: 1.0313 in dynamic load capacity: 29100 lbf assembly type: Cone & Cup static load capacity: 35500 lbf D 3.6875 in finish/coating: Uncoated cone width: 1.2500 in series:
PFI B15-70D deep groove ball bearings QuestionPFI B15-70D deep groove ball bearings ? Find what you need faster 3.5433 in D by entering your 1.5000 in d information . d 1.5000 in radial dynamic load capacity: 9150 lbf D 3.5433 in radial static load capacity: 5380 lbf outer ring width: 1.0630 in bearing material: AISI 52100 Steel inner ring width: 2.2480
51128M Loyal 140x180x31mm D 180 mm Thrust ball bearings Bearing number 51128M Size (mm) 140x180x31 Brand CRAFT Bore Diameter (mm) 140 Outer Diameter (mm) 180 Width (mm) 31 d 140 mm D 180 mm H 31 mm