LMEFP60L Samick h 18 mm Linear bearings
image_pdf
Bearing number LMEFP60L
Brand Samick
Bore Diameter (mm) 60
Outer Diameter (mm) 90
d 60 mm
D 90 mm
d1 17.5 mm
d2 10.8 mm
h 18 mm
D1 134 mm
H 112 mm
L 211 mm
PCD 11 mm