LMEFP40L Samick d1 14 mm Linear bearings
image_pdf
Bearing number LMEFP40L
Brand Samick
Bore Diameter (mm) 40
Outer Diameter (mm) 62
d 40 mm
D 62 mm
d1 14 mm
d2 8.6 mm
h 13 mm
D1 98 mm
H 80 mm
L 154 mm
PCD 9 mm