LMEFP12UU Samick h 6 mm Linear bearings
image_pdf
Bearing number LMEFP12UU
Brand Samick
Bore Diameter (mm) 12
Outer Diameter (mm) 22
d 12 mm
D 22 mm
d1 8 mm
d2 4.4 mm
h 6 mm
D1 42 mm
H 32 mm
L 32 mm
PCD 4.5 mm
6 Tolerance h14
Tolerance perpendicularity (C) 12
Weight 0.086 Kg
Basic dynamic load rating (C) 0.41 kN
SKF VKBA 1310 wheel bearings Request A Quote For Your Special SKF VKBA 1310 wheel bearings Needs -450 to 500 ºC operating temperature range: Today! Free 16 mm d Quotes. ISO 9001 certified. d 16 mm operating temperature range: -450 to 500 ºC D 20 mm Weight 0.036 lb overall length: 16 mm manufacturer catalog: Click here sleeve bearing type: