LMEF20UU Samick PCD 43 mm Linear bearings
image_pdf
Bearing number LMEF20UU
Brand Samick
Bore Diameter (mm) 20
Outer Diameter (mm) 32
d 20 mm
D 32 mm
d1 5.5 mm
d2 9.5 mm
h 5.4 mm
D1 54 mm
H 8 mm
L 45 mm
PCD 43 mm