LME40LUU Samick 40x62x121.2mm Basic dynamic load rating (C) 3430 kN Linear bearings
image_pdf
Bearing number LME40LUU
Size (mm) 40x62x121.2
Brand Samick
Bore Diameter (mm) 40
Outer Diameter (mm) 62
Width (mm) 121.2
d 40 mm
D 62 mm
B 121.2 mm
D1 59 mm
L 154 mm
W 2.15 mm