LME16UUOP Samick Basic dynamic load rating (C) 0.77 kN 16x26x24.9mm Linear bearings
image_pdf
Bearing number LME16UUOP
Size (mm) 16x26x24.9
Brand Samick
Bore Diameter (mm) 16
Outer Diameter (mm) 26
Width (mm) 24.9
d 16 mm
D 26 mm
h1 10 mm
B 24.9 mm
D1 24.9 mm
L 36 mm
W 1.3 mm
θ 78 mm