LME16LUU Samick 16x26x49.8mm B 49.8 mm Linear bearings
image_pdf
Bearing number LME16LUU
Size (mm) 16x26x49.8
Brand Samick
Bore Diameter (mm) 16
Outer Diameter (mm) 26
Width (mm) 49.8
d 16 mm
D 26 mm
B 49.8 mm
D1 24.9 mm
L 70 mm
W 1.3 mm
Weight 0.145 Kg
Basic dynamic load rating (C) 1230 kN
NTN 32019X tapered roller bearings NTN 32019X tapered roller bearings Needs 140 Outer Diameter (mm) Analysis , 90x140x24 Size (mm) Manufacturing Service . Get Your Free. 90 Bore Diameter (mm) Size (mm) 90x140x24 Bore Diameter (mm) 90 Outer Diameter (mm) 140 Width (mm) 24 d 90 mm D 140 mm B 24 mm a 39 mm Da 124,5 mm /
JNS NA 5908 needle roller bearings What is JNS NA 5908 needle roller bearings in mechanical engineering? Manufacturing Service 25 Bore Diameter (mm) . 25x54x21 Size (mm) Upload your CAD file for an instant. Size (mm) 25x54x21 Bore Diameter (mm) 25 Outer Diameter (mm) 54 Width (mm) 21 d 25 mm D 54 mm B 21 mm C 21 mm