LM35UUOP Samick L 70 mm 35x52x49.5mm Linear bearings
image_pdf
Bearing number LM35UUOP
Size (mm) 35x52x49.5
Brand Samick
Bore Diameter (mm) 35
Outer Diameter (mm) 52
Width (mm) 49.5
d 35 mm
D 52 mm
h1 17 mm
B 49.5 mm
L 70 mm
W 2.1 mm
θ 50 mm
Weight 0.39 Kg
Basic dynamic load rating (C) 1.66 kN
ISB RE 17020 thrust roller bearings Online ISB RE 17020 thrust roller bearings Expert.More Choices. ISB RE 17020 thrust roller bearings in 0.0 Inventory Stock & Ready NTN Manufacturer Name N/A Minimum Buy Quantity to Ship Now! Inventory 0.0 Manufacturer Name NTN Minimum Buy Quantity N/A Weight 0.917 EAN 4547359211689 Product Group M06110 bore diameter: 35 mm overall width: 28 mm