LM16UUAJ Samick h 1.5 mm 16x28x26.5mm Linear bearings
image_pdf
Bearing number LM16UUAJ
Size (mm) 16x28x26.5
Brand Samick
Bore Diameter (mm) 16
Outer Diameter (mm) 28
Width (mm) 26.5
d 16 mm
D 28 mm
h 1.5 mm
B 26.5 mm
D1 27 mm
L 37 mm
W 1.6 mm