KTSO20-PP-AS INA Angle (?) 55 ° Linear bearings
image_pdf
Bearing number KTSO20-PP-AS
Brand INA
Bore Diameter (mm) 20
d 20 mm
A6 9.2 mm
H5 8 mm
H7 18 mm
H8 24 mm
K3 6.6 mm
K4 2 mm
K5 11 mm
Thread (K2) M8
Thread (K8) NIP 4 MZ
A5 30 mm
C3 33 mm
Angle (?) 55 °
A 60 mm
A1 45 mm
C 96 mm
D 32 mm
H 42 mm
H2 25 mm
C2 76 mm