KTFS20-PP-AS INA Weight 0.5 Kg Linear bearings
image_pdf
Bearing number KTFS20-PP-AS
Brand INA
Bore Diameter (mm) 20
d 20 mm
C7 48 mm
H7 22 mm
K3 8.4 mm
Thread (K2) M10
Thread (K8) M8X1
C3 10 mm
A 60 mm
A1 45 mm
C 96 mm
C1 60 mm
D 30 mm
D1 42 mm
D2 42 mm
H 50 mm
H1 35 mm