KTFS12-PP-AS INA Weight 0.2 Kg Linear bearings
image_pdf
Bearing number KTFS12-PP-AS
Brand INA
Bore Diameter (mm) 12
d 12 mm
C7 35 mm
H7 13 mm
K3 5.3 mm
Thread (K2) M6
Thread (K8) M8X1
C3 10 mm
A 41 mm
A1 32 mm
C 70 mm
C1 40 mm
D 20 mm
D1 30 mm
D2 30 mm
H 34 mm
H1 24 mm
Weight 0.2 Kg
Basic dynamic load rating (C) 1.46 kN
FAG 713690190 wheel bearings Our highly-skilled and 35 Bore Diameter (mm) 35 mm d factory-trained service experts have the resources to help you with all your FAG 713690190 wheel bearings needs – 25,4 mm S1 including routine maintenance, major repairs, warranty service, and equipment inspections. Bore Diameter (mm) 35 d 35 mm S1 25,4 mm Thread (Q) Rp1/8 L2
NTN 23080B spherical roller bearings Online NTN 23080B spherical roller bearings Expert.More 95x75x10 Size (mm) Choices. 95 Bore Diameter (mm) NTN 23080B spherical roller bearings in Stock & Ready to Ship Now! Size (mm) 95x75x10 Bore Diameter (mm) 95 Outer Diameter (mm) 75 Width (mm) 10 d 75 mm D 95 mm B 10 mm d1 81.7 mm D2 90.7
KOYO J-45 needle roller bearings With over 10170 full-service stores, our KOYO J-45 needle roller bearings inventory is extensive and our parts are priced right. within 24 hours. This helps you maximize your 0.42 KGS Weight: productivity by saving time 7011cyu/glp4-nachi SKU: and your hard-earned dollars. SKU: 7011cyu/glp4-nachi Availability: In Stock Weight: 0.42 KGS d 55mm D 90mm B 18mm
NTN SC04A34 deep groove ball bearings NTN SC04A34 deep groove ball bearings Industries and Applications ? We sell discount online as well 15 mm A1 as cheap machinery 37.6 mm B parts. B 37.6 mm A 34 mm A1 15 mm A2 51.3 mm B1 51.1 mm d 35 mm d1 51.1 mm Dz 80 mm e 19 mm G M6x1
NSK 6915VV deep groove ball bearings What is the best place to buy NSK 6915VV deep groove ball bearings online? 17x40x12 Size (mm) Manufacturing Service . Size (mm) 17x40x12 Bore Diameter (mm) 17 Outer Diameter (mm) 40 Width (mm) 12 d 17 mm D 40 mm B1 12 mm C 12 mm Angle (α) 25 ° Weight 0,06 Kg Basic dynamic