KOYO UCFX15-48 bearing units
  KOYO UCFX15-48 bearing units
image_pdf
Inventory 0.0
Manufacturer Name NSK
Minimum Buy Quantity N/A
Weight 0.124
EAN 0029176064227
Product Group B00308
Enclosure 2 Seals
Precision Class ABEC 1 | ISO P0
Maximum Capacity / Filling Slot No
Rolling Element Ball Bearing
Snap Ring Yes
Internal Special Features No
Cage Material Steel
Enclosure Type Contact Seal
Internal Clearance C0-Medium
Inch – Metric Metric
Long Description 25MM Bore; 52MM Outside Diameter; 15MM Outer Race Width; 2 Seals; Ball Bearing; ABEC 1 | ISO P0; No