KOYO UCCX11-35 bearing units
  KOYO UCCX11-35 bearing units
image_pdf
Inventory 0.0
Manufacturer Name PEER BEARING CO.
Minimum Buy Quantity N/A
Weight 0
EAN 8865590026128
Product Group B00308
    SKF HM 911245/W/2/210/2/QCL7C tapered roller bearings Manufacturers of all are represented in our partial list 5.8125 in cup width: of clients. Contact Gary for a 16.1250 in d complete SKF HM 911245/W/2/210/2/QCL7C tapered roller bearings list of clients and projects. d 16.1250 in D 21.5000 in cup width: 5.8125 in cone width: 6.3750 in assembly type: Four-Row Bearing manufacturer upc number:
    NTN CRO-10005 tapered roller bearings Various 10x22x13 Size (mm) 10 Bore Diameter (mm) types and sizes to accommodate your NTN CRO-10005 tapered roller bearings requirements. Size (mm) 10x22x13 Bore Diameter (mm) 10 Outer Diameter (mm) 22 Width (mm) 13 d 10 mm F 14 mm D 22 mm B 13 mm C 13 mm r min. 0,3 mm da min.
    SIL45ES-2RS SKF Basic dynamic load rating (C) 127 kN Plain bearings Bearing number SIL45ES-2RS Brand SKF Bore Diameter (mm) 45 d 45 mm d2 104 mm d4 65 mm dk 60 mm h1 165 mm l3 min. 65 mm l4 max. 219 mm l5 30 mm l7 min. 50 mm r1 min. 0.6 mm B 32 mm C1 max 28 mm w 55 Tolerance h14 Thread
    51110 NTN 50x70x14mm (Grease) Lubrication Speed 3 100 r/min Thrust ball bearings Bearing number 51110 Size (mm) 50x70x14 Brand NTN Bore Diameter (mm) 50 Outer Diameter (mm) 70 Width (mm) 14 d 50 mm D 70 mm T 14 mm d1 70 mm r min. 0.6 mm D1 52 mm da min. 62 mm Da max. 58 mm ra max. 0.6 mm Weight 0.161 Kg Basic dynamic
      Detailed Parameters
      parameter:
      Similar products
    SKF 6215-2RS1/HC5C3WT deep groove ball bearings
    ISB NNU 41/1180 K30M/W33 cylindrical roller bearings
    Browse ISB NNU 41/1180 K30M/W33 cylindrical roller bearings Categories in the Manufacturers Online 447.675x635x120.65 Size (mm) Free. including . Size (mm) 447.675x635x120.65 Bore Diameter (mm) 447,675 Outer Diameter (mm) 635 Width (mm) 120,65 d 447,675 mm D 635 mm T 120,65 mm B 120,65 mm C 95,25 mm R 6,4 mm r 6,4 mm a
    NACHI 5215A angular contact ball bearings
    What are the dimensions of a NACHI 5215A angular contact ball bearings? Manufacturing Service . 0.0 Inventory Get Your N/A Minimum Buy Quantity Free, Instant Quote‎! Inventory 0.0 Manufacturer Name SCHAEFFLER GROUP Minimum Buy Quantity N/A Weight 0 EAN 4026677995704 Product Group B00308
    29336-M NKE 180x300x73mm Basic static load rating (C0) 3530 kN Thrust roller bearings
    Bearing number 29336-M Size (mm) 180x300x73 Brand NKE Bore Diameter (mm) 180 Outer Diameter (mm) 300 Width (mm) 73 d 180 mm D 300 mm H 73 mm d1 277 mm h 35 mm r1 min. 3 mm r2 min. 3 mm A 103 mm B1 25 mm B2 69 mm D1 231 mm Weight