KOYO K28X38X25,5 needle roller bearings
image_pdf
Size (mm) 240x300x28
Bore Diameter (mm) 240
Outer Diameter (mm) 300
Width (mm) 28
d 240 mm
D 300 mm
B 28 mm
C 28 mm
a 127,3 mm
r min. 2 mm
r1 min. 1 mm
Da 284 mm
ra max. 2 mm
da 260 mm
Weight 4,35 Kg
Basic dynamic load rating (C) 97,5 kN
    NKE 53426-MP+U426 thrust ball bearings How 30 mm d do you find the NKE 53426-MP+U426 thrust ball bearings specification? Manufacturers Online Free check! d 30 mm D 62 mm B 16 mm C 14 mm T 17.25 mm d1 45 mm a 13.5 mm rs min 1 mm r1s min 1 mm e 0.37 Y2 1.6 Y0 0.88 Mass 0.24