KOYO 47TS926247 tapered roller bearings
image_pdf
Inventory 0.0
Manufacturer Name NSK
Minimum Buy Quantity N/A
Weight 0.101
EAN 0029176424571
Product Group B00308
Enclosure 1 Seal
Precision Class ABEC 1 | ISO P0
Maximum Capacity / Filling Slot No
Rolling Element Ball Bearing
Snap Ring No
Internal Special Features No
Cage Material Steel
Enclosure Type Contact Seal
Internal Clearance C0-Medium
Inch – Metric Metric
Long Description 20MM Bore; 47MM Outside Diameter; 14MM Outer Race Width; 1 Seal; Ball Bearing; ABEC 1 | ISO P0; No F