KLM20SLL NTN g 0.6 mm 20x32x42mm Linear bearings
image_pdf
Bearing number KLM20SLL
Size (mm) 20x32x42
Brand NTN
Bore Diameter (mm) 20
Outer Diameter (mm) 32
Width (mm) 42
Fw 20 mm
D 32 mm
C 42 mm
g 0.6 mm
C1 30.3 mm
D1 30.5 mm
C2 1.6 mm