KGSNS20-PP-AS INA 20x32x45mm Weight 0.27 Kg Linear bearings
image_pdf
Bearing number KGSNS20-PP-AS
Size (mm) 20x32x45
Brand INA
Bore Diameter (mm) 20
Outer Diameter (mm) 32
Width (mm) 45
d 20 mm
D 32 mm
C 45 mm
A/F 4 mm
H5 7.4 mm
H6 32.8 mm
H7 18 mm
H8 24 mm
K3 6.6 mm
K4 5 mm
K5 11 mm
Thread (K2) M8
Thread (K8) NIP 4 MZ
A4 44 mm
A5 30 mm
A 60 mm
A1 45 mm
H 50 mm
H2 25 mm
C2 32 mm
Weight 0.27 Kg
Basic dynamic load rating (C) 2.2 kN
Ruville 5102 wheel bearings Ruville 5102 wheel bearings Engineering Calculator , 1.9375 in d 3.5433 in D Manufacturing Service . Get Your Free. d 1.9375 in B 2.4700 in D 3.5433 in radial dynamic load capacity: 7880 lbs outer ring width: 0.8660 in radial static load capacity: 4650 lbs inner ring width: 1.9370 in seal type: R-Seal bore type: