KGSNS16-PP-AS INA K5 10 mm 16x26x37mm Linear bearings
image_pdf
Bearing number KGSNS16-PP-AS
Size (mm) 16x26x37
Brand INA
Bore Diameter (mm) 16
Outer Diameter (mm) 26
Width (mm) 37
d 16 mm
D 26 mm
C 37 mm
A/F 3 mm
H5 6.9 mm
H6 28 mm
H7 13 mm
H8 21 mm
K3 5.3 mm
K4 4 mm
K5 10 mm
Thread (K2) M6
Thread (K8) NIP 4 MZ
A4 40 mm
A5 26.5 mm
A 53 mm
A1 40 mm
H 42 mm
H2 22 mm
C2 26 mm