KGSNOS50-PP-AS INA H2 50 mm Linear bearings
image_pdf
Bearing number KGSNOS50-PP-AS
Brand INA
Bore Diameter (mm) 50
Outer Diameter (mm) 75
d 50 mm
D 75 mm
A6 22.7 mm
A/F 5 mm
H5 11.1 mm
H7 35 mm
H8 49 mm
K2 13.5 mm
K3 4 mm
K4 X8.5
K5 20 mm
Thread (K2) M16
Thread (K8) NIP 6 MZ
A5 66 mm
Angle (?) 54 °
A 132 mm
A1 108 mm
C 100 mm
H 88 mm
H2 50 mm
C2 50 mm