KGSNOS30-PP-AS INA C2 45 mm Linear bearings
image_pdf
Bearing number KGSNOS30-PP-AS
Brand INA
Bore Diameter (mm) 30
Outer Diameter (mm) 47
d 30 mm
D 47 mm
A6 14.3 mm
A/F 3 mm
H5 9.7 mm
H7 22 mm
H8 34 mm
K2 8.4 mm
K3 2.5 mm
K4 X5.3
K5 15 mm
Thread (K2) M10
Thread (K8) NIP 5 MZ
A5 43.5 mm
Angle (?) 57 °
A 87 mm
A1 68 mm
C 68 mm
H 60 mm
H2 35 mm
C2 45 mm
Weight 0.76 Kg
Basic dynamic load rating (C) 5.9 kN
INA 909 thrust ball bearings Various types and sizes to accommodate your 60x110x30 Size (mm) INA 909 thrust ball bearings requirements. 60,000 Bore Diameter (mm) Size (mm) 60x110x30 Bore Diameter (mm) 60,000 Outer Diameter (mm) 110,000 Width (mm) 30,000 d 60,000 mm D 110,000 mm T 30,000 mm d1 110 mm D1 62 mm Dc1 60 mm Dc 110 mm