KGSNO40-PP-AS INA H 77 mm Linear bearings
image_pdf
Bearing number KGSNO40-PP-AS
Brand INA
Bore Diameter (mm) 40
Outer Diameter (mm) 62
d 40 mm
D 62 mm
A6 18.8 mm
H5 12.4 mm
H7 26 mm
H8 44 mm
K2 10.5 mm
K3 3.15 mm
K4 X6.7
K5 18 mm
Thread (K2) M12
Thread (K8) NIP 5 MZ
A5 54 mm
Angle (?) 56 °
A 108 mm
A1 86 mm
C 80 mm
H 77 mm
H2 45 mm
C2 58 mm
Weight 1.4 Kg
Basic dynamic load rating (C) 10.2 kN
NSK 17098/17244 tapered roller bearings NSK 17098/17244 tapered roller bearings Warehouse offers car parts and car accessories. We sell 17 Bore Diameter (mm) discount online as well as cheap 17x25x16 Size (mm) machinery parts. 25 Outer Diameter (mm) Size (mm) 17x25x16 Bore Diameter (mm) 17 Outer Diameter (mm) 25 Width (mm) 16 Fw 17 mm D 25 mm C 16
SKF 331126 tapered roller bearings Enjoy High Margins on 22324ccja/w33va406-skf SKU: Competitive Pricing.Great Wholesale Products at Low Costs. SKU: 22324ccja/w33va406-skf Availability: In Stock Weight: 0.02 KGS d 120mm D 260mm B 86mm Dynamic Load Rating (kN): 965 Static Load Rating (kN): 1120 Reference Speed Rating (r/min): 2000 Limiting Speed Rating (r/min): 2600 Fatigue Load Rating (kN): 100 Cage Type: Steel