KGSNO30-PP-AS INA H2 35 mm Linear bearings
image_pdf
Bearing number KGSNO30-PP-AS
Brand INA
Bore Diameter (mm) 30
Outer Diameter (mm) 47
d 30 mm
D 47 mm
A6 14.3 mm
H5 9.7 mm
H7 22 mm
H8 34 mm
K2 8.4 mm
K3 2.5 mm
K4 X5.3
K5 15 mm
Thread (K2) M10
Thread (K8) NIP 5 MZ
A5 43.5 mm
Angle (?) 57 °
A 87 mm
A1 68 mm
C 68 mm
H 60 mm
H2 35 mm
C2 45 mm
Weight 0.76 Kg
Basic dynamic load rating (C) 5.9 kN
NTN 1318S self aligning ball bearings Find the discount NTN 1318S self aligning ball bearings online you METRIC Design Unit need . We offer … If you check out our large selection of NTN 1318S self aligning ball bearings once . Design Unit METRIC Bearing Weight 270.800 Kg Cage Type YMB UPC Code 087796196629 Cage Material Brass d 460.000 mm D
RHP NMJ4.3/4 self aligning ball bearings What are the dimensions of a RHP NMJ4.3/4 self aligning ball bearings? 30.162×38.1×15.88 Size (mm) Manufacturing Service . Get Your Free, Instant Quote‎! Size (mm) 30.162×38.1×15.88 Bore Diameter (mm) 30,162 Outer Diameter (mm) 38,1 Width (mm) 15,88 Fw 30,162 mm D 38,1 mm C 15,88 mm Weight 0,0325 Kg Basic dynamic load rating (C) 15
INA GE 60 UK-2RS plain bearings Can’t find what 35 mm d -30 to +150 °C operating temperature range: you’re looking for INA GE 60 UK-2RS plain bearings ? Our expert Representatives 80 mm D be in contact with you shortly! d 35 mm operating temperature range: -30 to +150 °C D 80 mm maximum rpm: 3600 RPM B 32 mm