KGSNG30-PP-AS INA 30x47x68mm Thread (K2) M10 Linear bearings
image_pdf
Bearing number KGSNG30-PP-AS
Size (mm) 30x47x68
Brand INA
Bore Diameter (mm) 30
Outer Diameter (mm) 47
Width (mm) 68
d 30 mm
D 47 mm
C 68 mm
H5 9.3 mm
H6 44.7 mm
H7 22 mm
H8 34 mm
K3 8.4 mm
K4 6 mm
K5 15 mm
Thread (K2) M10
Thread (K8) NIP 5 MZ
A4 63 mm
A5 43.5 mm
A 87 mm
A1 68 mm
H 70 mm
H2 35 mm
C2 45 mm
Weight 0.83 Kg
Basic dynamic load rating (C) 5.9 kN
NSK 52330X thrust ball bearings Shop NSK 52330X thrust ball bearings huge online 0.02 KGS Weight: discount inventory. and Import machinery parts your car needs with 2200e-2rs1tn9-skf SKU: Free Shipping and Free Extended Warranty. SKU: 2200e-2rs1tn9-skf Availability: In Stock Weight: 0.02 KGS d 10mm D 30mm B 14mm Dynamic Load Rating (kN): 5.53 Static Load Rating (kN): 1.18 Fatigue Load