KGSNG20-PP-AS INA 20x32x45mm C2 32 mm Linear bearings
image_pdf
Bearing number KGSNG20-PP-AS
Size (mm) 20x32x45
Brand INA
Bore Diameter (mm) 20
Outer Diameter (mm) 32
Width (mm) 45
d 20 mm
D 32 mm
C 45 mm
H5 7.4 mm
H6 32.8 mm
H7 18 mm
H8 24 mm
K3 6.6 mm
K4 5 mm
K5 11 mm
Thread (K2) M8
Thread (K8) NIP 4 MZ
A4 44 mm
A5 30 mm
A 60 mm
A1 45 mm
H 50 mm
H2 25 mm
C2 32 mm
Weight 0.27 Kg
Basic dynamic load rating (C) 2.2 kN
SKF VKHB 2170 wheel bearings Can’t find what you’re looking for SKF VKHB 2170 wheel bearings ? Our expert 30x42x7 Size (mm) Representatives be in contact with you shortly! 30 Bore Diameter (mm) Size (mm) 30x42x7 Bore Diameter (mm) 30 Outer Diameter (mm) 42 Width (mm) 7 d 30 mm D 42 mm B 7 mm C 7 mm a